Tragédia šéfredaktora Trendu, Rada Baťa.

Autor: Jan K. Myšľanov | 21.12.2007 o 15:10 | Karma článku: 12,34 | Prečítané:  6433x

Šéfredaktor Trendu Rado Baťo bloguje. Podľa názvov jeho článkov je zrejme, že ide o monotematický blog, ventilujúci frustráciu autora z povolebnej traumy slovenskej pravice. Nič nezvyčajné, veď z podobných pohnútok začalo blogovať množstvo ľudí aj tu, na blogu SME. Šefredaktor Trendu je predsa len výnimočnejší, má štýl. Monotematickí „antifico-blogeri“ sa od neho majú čo učiť. V čom teda spočíva jeho tragédia? *

tragédia...tragédia...
Šefredaktor Trendu si zaslúži pochvalu. Potom, ako mu v júli praskli nervy, celkom otvorene napísal čo si myslí. Super! - povedal som si - konečne nejaký úprimne píšuci novinár. Bodaj by bol vzorom aj pre ostatných, veď toto tu potrebujeme ako soľ.
Článok mal názov „Milí voliči SMERU, dajte sa vypchať“.
Cítite tú uprimnnosť? Ten skutočný hnev? Ale poďme k dôvodom.

Šefredaktor analyzuje fakt, že bude chudobnejší. Vďaka voličom starny SMER.
„Naozaj nechápem, prečo by som mal byť zasa chudobnejší o pár tisíc korún ročne preto, lebo vy sa pred volebnou urnou neunúvate nachvíľu rozmýšľať. Nechápem, prečo mám zarábať menej (a môj zamestnávateľ platiť viac) len preto, aby ste sa doma pred televízorom tešili, ako váš vodca naložil takzvaným bohatým.“

Svoju situáciu hneď aj správne analyzuje – „ Pravda je taká, že ma môže poraziť od jedu, ale veľa s tým neurobím.“ – a tak sa aspoň úprimne rozhodne uraziť voličov strany Smer.

(Odľahlo mi, nechce uraziť mňa.
Naposledy som volil v roku 1998. Poviem to verejne, aj keď sa naozaj nie je čím chváliť. Volil som Mikuláša Dz. a jeho zlepenec, po dlhom váhaní, aj to len preto, aby niekto konečne odstavil Mečiara. Mikulaš a jeho zlepenec to dosiahli. Hurááá.
Moja radosť ale trvala žalostne krátko, zahlušili ju všetky nasledujúce aféry a podvody, neprehľadné tendre, korupcia, Palackovia, Kaníkovia, vláčiky, nevypísanie referenda o vstupe do NATO, a v neposlednom rade zatiahnutie mojej krajiny do agresívnej vojny, odporujúcej medzinárodnému právu, ktorej výsledkom je len dodnes viac ako 80 000 mŕtvych civilistov.)

Pokračuje nahnevaný šéfredaktor Baťo:
„ Chystám sa uraziť vás, voličov vládnej koalície, najmä SMERU.… Ako šéfredaktor zarábam plat, o ktorom sa vám, vodcovým ovečkám, môže väčšinou len snívať… Manželka má lekáreň, a tiež sa jej nevodí zle. Práve sme sa presťahovali do nového, väčšieho bytu. Starý, jednoizbový, sme predali, teraz si môžeme pohodlne zariadiť nový. A kúpil som si plazmovú televíziu (PIONEER, keby ste chceli vedieť). Manželka má vlastné auto, ja mám služobné (Audi, keby ste chceli vedieť).“

No, neviem kde je tá urážka voličom. Zatiaľ je to len autoprezentácia mladého úspešného muža, ktorý spolu s manželkou tvrdo pracuje, aby mali doma veľkú plazmovú televíziu značky PIONEER. Takú ale dnes môže mať aj volič Smeru, keď si ju zoberie cez Quatro. (Začnite splácať až o 3 mesiace! *-)

Dôvod, prečo tu opisujem článok z júla je ten, že na „Milí voliči SMERU, dajte sa vypchať“ zareagoval na svojom blogu Edo Chmelár.
Chmelára poznám, je to môj priateľ, a takisto nie je volič strany Smer.
V článku „Prečo podporujem politicky korektný jazyk“ vysvetľuje, prečo je článok Rada Baťa „dnom suterénu novinárskej etiky“, a prečo má „infantilné črty“.

Vo svojom „zatiaľ poslednom článku“ Baťo reaguje na Chmelárovu kritiku – „ Zatrpknutý ľavicový intelektuál vracia úder“.
Hmm.. Chmelár ako nevolič Smeru asi úder nedostal, a na strane druhej, len jeden môj osobný postreh.
Označenie „ľavicový intelektuál“ je v pohode, ale ako „zatrpknutý“?
Pán Baťo asi Chmelára nikdy naživo nevidel, pretože ide o človeka, ktorý má vždy podozrivo dobrú náladu, a „úsmev na perách“. Dôvodov môže byť veľa, jeden z nich možno aj ten, že prednáša na vysokej škole, kde sú jeho poslucháčkami mladé a pekné študentky, čo ja viem.

Zatrpknutý mi skôr príde šefredaktor Baťo, ktorý sa na blogu posťažuje aj nato, že:
„ Na druhej strane, nový byt znamená dvojnásobnú hypotéku a dvojnásobné mesačné náklady. Okrem toho sa manželka chce vrátiť z materskej do práce. Čo znamená platiť pre našu dcérku opatrovateľku, ktorá stojí peniaze, lebo na škôlku je ešte malá. Navyše, ako šéfredaktor musím byť zamestnancom firmy. Teda moje možnosti optimalizovať daňové a odvodové zaťaženie sú mizivé.“

Dvojnásobná hypotéka osobnej pohode nepridá, to je pravda.
Kto ale tvrdo pracuje, ten ju splatí. Všetci vieme že luxus, napríklad dobrá plazmová televízia značky PIONEER, v kapitalistickej spoločnosti nie je zadarmo.
Nevoliči Smeru držíme palce.

Na záver článku „Milí voliči SMERU, dajte sa vypchať“, ktorý považujem za blogové „highlites“ roku 2007, sa autor Baťo pýta voličov Smeru:
„ Takže... Urazil som vás? Dúfam, že áno. Snažil som sa. Aj keď je to slabá odplata. Toto sú len slová na monitore počítača. Vy moju rodinu okrádate o peniaze.“

Záver

Voliči Smeru, prestaňte šefredaktora Trendu okrádať o peniaze!

Pán Baťo.
Na vašom mieste by som okamžite predal plazmovú televíziu značky PIONEER, a peniaze použil na splátky dvojnásobnej hypotéky.
Ja viem, že je to drzosť, radiť sefredaktorovi Trendu, čo robiť sa peniazmi, ale o peniaze mi nejde.
Vaša tragédia je totiž v tom, že keď „plazmovú televíziu značky PIONEER“ nepredáte, budeťe na nej ešte minimálne ďalších 6 a ½ roka pozerať na Roberta Fica.Súvisiace články:

Rado Baťo - „Milí voliči SMERU, dajte sa vypchať“

Edo Chmelár - „Prečo podporujem politicky korektný jazyk“

„Blog - Edo Chmelár“

„Blog - Rado Baťo“

*
*

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?