Videli ste už oskenovaný preukaz člena strany SMER?

Autor: Jan K. Myšľanov | 10.1.2008 o 13:48 | Karma článku: 12,38 | Prečítané:  14821x

Videli ste už oskenovaný preukaz člena strany SMER? Viete prečo Fico ignoruje denník SME a odmieta mu odpovedať na otázky? A čo má spoločné diskusia o politike s hádzaním piesku do očí?

Preukaz člena strany SMER som nevidel ani ja.
Dokonca neviem či dnes ešte stranícke preukazy existujú.
Ak áno, ten od strany SMER si predstavujem podobne ako starý červený občianský preukaz. SDKÚ, ako moderná strana s nemoderným personálom, by mala mať nejaké čípove karty. S výrazne modrým pozadím, a žmurkajúcim "lídrom", ktorého modrá zrenička si v momente podmaňuje mladého slovenského voliča, a bezodkladne ho mení na zúrivého modrého khméra. Ten začína bezhranične veriť v neobmedzenú voľnú ruku trhu, a zároveň obmedzene ignoruje všetky už dnes dostupné informácie o raste vplyvu nadnárodných monopolov vďaka spomínanému "voľnému" trhu.
Stranícky preukaz KDH by mal byť v čiernom obale, s nenápadným malým krížikom, ale zato riadne obsiahly - pripomínajúci modlitebnú knižku.
Strana zelených. Preukaz samozrejme v zelenkavých odtieňoch, ale každopádne na recyklovanom papieri. S jasným logom "100% recycled" vpredu aj vzadu.
HZDS by malo mať hlavne OBROVSKY VEĽKÉ PÍSMO, pretože vzhľdom na vek ich elektorátu sa už isté problémy so zrakom očakávajú automaticky.
SNS a SMK nekomentujem. Tým by mali preukazy odobrať a strany okamžite rozpustiť.
Tam je to jasné.
*

Prečo Fico nechce odpovedať na otázky redaktorov denníka SME?

Základná otázka znie, či denník "INFORMUJE o politike", alebo či denník "ROBÍ politiku".
V prípade SME je správna odpoveď 2 - "robí politku".
Stačí prečítať si komentáre pána Leška, či Schutza, alebo len titulky článkov. Aj nezainteresovanému čitateľovi je jasné, že denník SME je proti Ficovi a jeho strane v úplnej opozícii. Je to v poriadku, ide o súkromné médium, a v našej pseudodemokracii si každý môže písať ako chce.
Pre Fica a jeho stranu ale denník ktorý politiku ROBÍ začína byť konkurenciou.
V podstate "inou politickou stranou" a nie informačným médiom. Preto s ním logicky spoluprácu odmietne/vylúči/zníži na možné minimum. Presne podľa logiky "voľného trhu", snaží sa konkurenciu eliminovať. Vyzerá to, že celkom úspešne.
Okrem toho prevažná väčšina čitateľov SME jeho stranu ani nevolila, a po spomínaných článkoch ani nebude. Akú má teda Fico motiváciu aby sa snažil o nejakú ústretovosť?
Žiadnu.

(opäť tu budem opakovať - od roku 1998 nevolím žiadnu politickú stranu, podľa hesla "menšie zlo si strčte do ..." teda nevolil som ani SMER. píšem to preto, aby sa tu pol dňa nediskutovalo o tom, že "ficovolič" a podobne)
*

Diskusie o politike tu na Slovensku mi pripomínajú pieskovisko.

Modelová situácia:
jedno dieťa si modrým buldozérom kľudne rozhŕňa piesok. K pieskovisku sa priblíži iné dieťa, v ruke má červený traktor. Namiesto toho, aby si majiteľ modrého byldozéru na chvíľu vyskúšal ten červený traktor a nechal svoj buldozér vyskúšať druhému, bez rozmýšľania mu hodí do očí piesok, a hra sa skončila.

(nemôžem si pomôcť, ale keď počujem slovo "buldozer" spomeniem si na búranie palestínskych domov izraelskou armádou, na okupovanom území, a smrť 23-ročnej americkej aktivistky Rachel Corrie .-(

Problémom je, že ľudia nie sú schopní o politike diskutovať trochu hlbšie a s kľudom. Pochopiť ako rozmýšľa ten druhý, prečo tak, či je tam nejaký prienik hodnôt, a čo sa s tým dá robiť. Stálo by to zato, lebo aj tak tu budeme žiť vedľa seba.
Sám to testujem tu na blogu už dlhšiu dobu, a výsledok je, mierne povedané zúfalý.
Som presvedčený, že presne táto absencia dialógu, má za následok fakt, že vládnuca strana, ktorá sa síce deklaruje ako "ľavicová", a v rétorike ňou aj je, má preferencie aké má. Napriek tomu, že jej "ľavicovosť" je dosť priehľadná.

Učebnicový príklad "nedialógu" sú všetky "protificovské" blogy, ktorých tu sú desiatky.
Prečítate si názov, meno autora, a ani nemusíte čítať ďalej.
Napríklad analýza prečo toľko ľudí SMER volilo, sa zmestí do dvoch slov - "dementní ficovoliči", a potom už len bla bla bla.. To je ten piesok do očí.

V tejto súvislosti ma napadlo ma, že by sa mohlo zorganizovať hlasovanie.

HLASUJTE ZA NAJPROTIFICOVSKÝ BLOG!

ďalšie podkategórie:
"najprotificovský článok"
"najdiskutovanejší protificovský článok"
"najtvrdšia protificovská urážka"
atď.

Sponzorov podobného hlasovania by sa našlo dosť.
Trochu to pripomína trápnu situáciu, keď podobné "novinárske súťaže" organizuje Konzervatívny Inštitút, alebo Nadácia otvorenej spoločnosti, a rozdá všetky ceny "svojim". Pekne po slovensky. *-)


A teraz šup!
Ide sa hlasovať. *-))
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?