Dávate svoje 2% z daní mimovládke ktorú sponzoruje CIA?

Autor: Jan K. Myšľanov | 14.1.2008 o 9:09 | Karma článku: 12,89 | Prečítané:  4223x

Je podľa Vás normálne, nazývať "mimovládnou" organizáciou takú, ktorá žije z fondov vytvorených vládou inej krajiny? Dali by ste svoje 2 % z daní z príjmu slovenskej mimovládke, ktorú sponzoruje tá istá organizácia, ako teroristu L.P.Carrilesa, známeho ako "Bin Ladin Južnej Ameriky"? Viete, koľko rokov sa podľa odhadov dožije Fidel Castro? * Hovorí Vám niečo nadácia Pontis?

O mimovládnych organizáciách sa v poslednej dobe diskutovalo hlavne z dvoch dôvodov.
Prvým bol návrh ministra vnútra o ich prísnejšej kontrole, druhým dôvodom bolo vyhostenie zamestnankyne organizácie 'Človek v ohrození' z Kuby.
Nerobila nič protištátne, niesla literatúru a know-how o tom, ako to bude na Kube vyzerať keď padne diktatúra proletariátu a nastúpi diktatúra kapitálu.
Aký dôvod mohli mať Kubánci na jej vyhostenie? Myslím, že sa to po prečítaní článku dá pochopiť.
Či boli témy príručiek "Ako sa presadiť v holandskej dražbe", alebo "Ako s úspechom NEŽNE privatizovať" sa v tlači nepísalo. Tituly tých kníh, ako aj ich obsah by som si ale rád pozrel. Určite to musí byť zaujímavé. Ak má k nim niekto z vás prístup, som ochotný za nich zaplatiť aj v tvrdej mene. Kontaktujte ma čím skôr, dolár klesá každý deň.
*

Pri rozhodovaní koho svojími 2 % z daní podporím, sa viac ako reklamou mimovládky, či kvalitou obleku jej hovorcu, riadim zoznamom ich podporovateľov.
„Povedz mi, kto ťa sponzoruje, a ja ti poviem kto si“.

Organizáciu Človek v ohrození, ako aj nadáciu Pontis spája to, že síce bojujú za ľudské práva, ale tak trochu "selektívne". Ani jedna z nich sa nestará do Guantanáma a jeho "rekreantov", ktorých väznia bez súdu už šiesty rok.
Obidve organizácie ich mierne povedané - ignorujú.
Dôvodom asi bude fakt, že vláda USA, ktorá obe mimovládky sponzoruje cez špeciálne vytvorený fond NED (National Endowment for Democracy), by si to asi nepriala.

Podľa výročnej správy Pontisu za rok 2006, je na prvom mieste v sponzoroch, alias súkromných zahraničných zdrojoch uvedený NED .
NED a CIA pracujú spoločne a koordinovane. Jedna ruka.
Fond NED vytvoril v roku 1983 prezident Reagan ako nástroj pre vládu USA k sponzoringu mimovládnych organizácii po svete. Cez ne v spolupráci s CIA ovplyvňujú domáce dianie. Od jednoduchého nenápadného podporovania protivládnych združení, cez skutočné destabilizovanie domácej scény, až po politické puče, ktoré končia občianskými vojnami a mŕtvymi civilistami.
Príklady sú Nikaragua, Guatemala, El Salvador, Venezuela, Mexiko.

Ďalším sponzorom nadácie Pontis je Center for Free Cuba.
Veľmi zvláštna, až ošemetná organizácia, organizovaná v Miami. Financuje ich NED a tiež ďalší fond, USAID. Sponzorujú teroristov, ktorí na Kube vyhadzujú do povetria hotely, po svete kubánske ambasády, a kultúrne centrá, kde výsledkom sú mŕtvi a nevinní ľudia.
Spomínané Centrum pre slobodnú Kubu sponzorovalo aj Luisa Posadu Carrilesa, prezývaného aj „Bin Ladin Južnej Ameriky“.
Pred zoznamom jeho atentátov by sa s uznaním poklonil aj skutočný Bin Ladin.
Zoznam zahŕňa aj atentát na lietadlo kubánskych aerolínii v roku 1976, s bilanciou 73 mŕtvych cestujúcich.
Carriles, bývalý agent CIA so špecializáciou na výbušniny a prípravu explozív, na ktorého sú zatykače vo viacerých krajinách Latinskej Ameriky, má teda toho istého sponzora ako nadácia Pontis.
*

Pán Milan Nič z nadácie Pontis nám v TV síce povie, že sú zhrozeni z Ficovho mojita na kubánskej ambasáde, ale pri konkrétnej otázke "Čo robí nadácia Pontis pre zlepšenie situácie ľudských práv zadržiavaných v Guantanáme?" je odpoveďou Milanove priezvisko.. Nič.
Podobne je to s tými ľudskými právami "pre všetkých" aj na stránke organizácie Človek v ohrození. Hľadáte slovo "Guantanámo"? Zbytočne. Nenamáhajte sa.

Opačná je situácia v neziskovej organizácii Amnesty International, ktorá už roky v oblasti ľudských práv aj naozaj dosahuje výsledky.
Na ich web stránke amnesty.sk sa vám po zadaní slova "Guantanámo" zobrazí 30 článkov a k spomínanej téme aj samostatná a dobre spracovaná stránka.

Amnesty bojuje proti trestu smrti po celom svete.
Nadáciu Pontis sponzoruje krajina, v ktorej je trest smrti na každodennom poriadku.

Ešte stále máte dilemu?
Ja nie. Podporím tých, ktorí za ľudské práva naozaj bojujú, resp. bojujú za ľudské práva pre všetkých, a nie podľa hesla "všetci sme si rovní, ale niektorí sme si rovnejší"... dodal by som „rovnejší podľa rozhodnutia sponzora“..
*

Čítal som nejaké odhady tímu lekárov v súvislosti s tým, akého veku sa dožije ten ktorý politik. Do úvahy sa brali rôzne ukazovatele. Vek v akom zomreli jeho predkovia, celkový zdravotný stav, spôsob životosprávy, dokonca aj to, či je fajčiar, či pije, chytá ryby, či hrá squash alebo golf..

Zaujal ma Fidel Castro.
Západné média ho len za posledné dva roky vyhlásili za mŕtveha už aspoň päť krát.
Spomínaná analýza mu totiž v prípade, že nezomrie pri atentáte, ale na starobu, predpovedá pekných 95 rokov.
Hmmm.. fajčí kvalitné cigary, pije kvalitný rum, nie je obézny, udržiava sa v kondícii. (viď prechádzky, tzv. "kolečka" po jeho veľkej pracovni, ako to vo filme "El Comandante" ukazuje Oliver Stone).

Keď Fidel dožije ešte tých 15 rokov, a prežije aj "nežný prevrat" ktorý Kubu isto čaká, isto sa na staré kolená pôjde pozrieť do "Pamätníku Guantanámo".
V tom čase tam už budú chodiť školské výlety na exkurzie tak, ako tie naše chodia do Osvienčimu.
Budú s hrôzou sledovať, čoho všetkého bol schopný ich veľký americký sused, ovládaný hŕstkou všemocných Neocons. Prejdu si celý komplex, miestnosti na mučenie, prečítajú si informačné panely a nebudú veriť tomu, že tým neocons ešte v roku 2008 niekto na svete veril, že im „ide o vojnu proti terorizmu“.
A podobne ako návštevníci Osvienčimu, budú odchádzať zhrození a bez slov.(Rozšírený článok - Slovenské mimovládne organizácie a „Bin Ladin Južnej Ameriky“, doplnený o ďalšie údaje a linky si môžete pozrieť tu).Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?