Tak toto už je na rozviazanie diplomatických stykov!

Autor: Jan K. Myšľanov | 16.1.2008 o 18:35 | Karma článku: 10,82 | Prečítané:  3631x

Včera si brazílsky prezident Lula dal to nechutné dvojité mojito rovno na letisku v Havane. Dovalil sa tam s kufríkom plným plánov na obchod medzi Brazíliou a Kubou, padali slová ako spolupráca (!), priateľstvo (!!), spoločné ochody a výskum (!!), osobné stretnutie s Fidelom (!!!).. Dnes došlo k najhoršiemu. Prezident Lula si dovolil stretnúť sa na celé dve a pol hodiny s El Comandantem, Fidelom Castrom (čím nepriamo vyjadril podporu jeho režimu!) a po skončení ešte novinárom s úsmevom povedal, že "..hovorili sme spolu dve a pol hodiny.. on dve hodiny a ja pol.. je to neskutočné, ale Fidel má jasnú myseľ, ako v svojích najlepších časoch!" (no toto?). Drzo ešte dodal: "Z Fidela som mal veľmi dobrý dojem.. a všetci viete, akú mám vášeň pre kubánsku revolúciu.." (vrchol! skutočne!)

povedz povedz "číííís"..
Medzi Slovenskom a Brazíliou je prerušenie diplomatických stykov asi na spadnutie.
Nie je predsa možné, aby krajina ako naša (kde sa od všetci svorne spravodlivo pohoršujú nad Ficovým mojitom, už druhý rok po sebe(!), vypitom v predsieni kubánskej ambasády), tolerovala nejakému Lulovi, že tam vyľogal tie mojitá jedno za druhým, a v Paláci Revolúcie ešte k tomu podpísal desať bilaterálnych dohôd o širokej spolupráci, snáď vo všetkých odvetviach. (!)
Posúďte sami. Ide o spoluprácu v sektoroch ako prieskum ropných polí, poľnohospodárstvo, biotechnológie, farmaceutický priemysel..
(Čo si tí kubánci myslia?! Veď každý na svete vie, že majú len ten kubánsky rum, cigary, hnedý cukor.. zatiaľ čo my na Slovensku máme.. teda, každý na svete vie, že máme.. no, teraz ma nenapadá, čo by o nás tak mohli vedieť vo svete, že my máme, ale..to je jedno. Áno viem! my máme demokraciu! *-) a v tom sme principiálni ako nikto, preto hneď a zaraz rozviažme raz a navždy tie styky najprv s Kubou, a potom hneď s každým kto tam chodí slopať tie mojitá lepkavé. Bojkotujem to všetko zaradom!
*

Všetko sa to deje v čase, keď si naša tlač všíma, ako si kubánsky diplomat dovolil obviniť pani z jednej neziskovej organizácie, že je v službách američanov.
Toto si dovolil len na základe faktu, že pár z ich sponzorov je z USA, resp. pár fondov ktoré ich sponzorujú sú priamo od vlády USA? Teda pán diplomat, pozor na unáhlené závery, ehh?!

Vrchol nehoráznosti je, že brazílska tlač, ktorá stretnutie medzi prezidentmi označila za "veľmi priateľské až bratské" udalosť skoro vôbec nekomentuje. Nežiada vysvetlenia ako si ich prezident dovolil cestovať na ostrov ktorý toľkí označujú ako to najväčšie zlo na svete, a jeho vyľogané mojita mu nepočíta ani pravicový denník Globo!
(V tej diplomatickej nóte pre brazílsku ambasádu treba spomenúť aj to, že nech sa tá ich domáca tlač trochu znormalizuje a nech píše tak ako má!)

Denník Jornal do Brasil píše krátky článok o tom, že Fidel nie je vo forme aby vystupoval verejne, Folha do Sao Paulo prezidentovu návštevu ignoruje úplne, a argentínsky denník Clarin si skôr všíma Johnnyho Deppa. Ten bude asi nejaký "divný". Len tak, zo solidarity, dal anglickej nemocnici v ktorej mu ležala dcéra, rovný milión dolárov.
Zo "solidarity"! (fúúj Johnny! Bojkotujte Pirátov z Karibiku!)
Koľko "tikov" vyvolá toto prekliate slovo na našom krásnom Slovensku.. Skúste sa o nej ešte niekde nebodaj vyjadriť nahlas.. Zlynčovať! A hneď!

A ešte dve seriózne vety na záver.
Verte mi, že ma dnešný prehľad latinko-americkej tlače mierne šokoval.
Pozitívne. Vyzerá to tak, že aj napriek blábolom, ktoré sa o nich píšu tu v Európe, tam na rozdiel od Európy žije veľká väčšina ľudí a novinárov rozmýšľajúcich vlastnou hlavou.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?