Prečo si vážim Fidela Castra

Autor: Jan K. Myšľanov | 31.1.2008 o 15:23 | Karma článku: 9,88 | Prečítané:  3311x

Slohové práce na tému "Prečo si vážim Fidela Castra" píšu kubánski pionieri a zväzáci pravidelne. Mladí budovatelia potrebujú vyjadriť obdiv k svojmu politikovi. Keď som pred časom na kubánskych web stránkach narazil na niektoré z týchto prác, uchechtával som sa nad ich svätou prostotou a naivitou. Sám by som asi napísal radšej sloh na tému "Prečo si vážim Claudiu Schiffer" (u nej ma napádajú minimálne dve vážne prednosti), alebo na tému "Prečo si vážim Miloša Bubána". Keď sme už pri Fidelovi, ten sa v poslednom článku na svojom blogu opäť naváža do G.W.Busha. Tentokrát zvolil veľmi zaujimavú taktiku.

Kubánski pionieri a zväzáci vo svojom elogiálnom slohu na tému "Prečo si vážim Fidela Castra" uvádzaju okrem iného aj fakt, že za polstoročie, odkedy je pri moci ich El Comandante, Kuba ako štát vojensky nenapadla žiadnú inú krajinu.
Tiež som sa tam dočítal, že ešte aj ich účasť vo vojne v Angole mala svoj význam.
Podľa bývalých generálov armády Juhoafrickej republiky, proti ktorým Kubánci nasadení v Angole bojovali, to bol práve kubánsky tlak, ktorý pomohol vyčerpať armádu JAR, a v konečnom dôsledku viedol k pádu apartheidu.
Toľko juhoafrickí generáli, kubánski pionieri a kubánski zväzáci.

Naši mladí budovatelia si vážia našich politikov .
Článok som si s veľkým očakávaním prečítal, dúfajúc, že obajvím dôvody, ktoré budú silnejšie ako tie moje, pre ktoré si pána Dzurindu nevážim vôbec.
Nenašiel som. Aj po prečítaní argumentov si naďalej myslím, že tomuto pánovi som v roku 98 neodovzdal môj hlas preto, aby moju krajinu zatiahol do dobyvačnej vojny proti Iraku, ktorej výsledkom je len dodnes asi 80 tisíc mŕtvych civilistov.

Ten spomínaný Fidel na svojom blogu (kde nepovoľuje ani diskusiu!) píše o poslednom prejave G.W.Busha v Kongrese. Sám sa rozhodol vety amerického prezidenta len uviesť, a takmer vôbec ich nekomentovať.
"Busha je treba nechať hovoriť. Pre národ, ktorý vie čítať, písať a rozmýšľa, nemôže nikto iný predviesť lepšiu kritiku tohto impéria, ako samotný Bush".

A teraz niektoré zo spomínaných fráz z prejavu US prezidenta, ktoré Fidel predstavuje ako "Antitézy etiky" .

"Spojené štáty sú na čele boja so svetovou chudobou, so solídnymi vzdelávacími programami, a s humanitnou pomocou; Tento program posilňuje demokraciu, transparenciu, a zákony v rozvojových krajinách"

"Spojené štáty sú silnou nádejou sveta, pretože sme národ ktorý vie súcitiť.. "

"Žiadam Vás, aby ste mi pomohli vytvoriť nové pracovné miesta pre manželky a manželov naších vojakov"

"Ďalšou veľkou výzvou je imigrácia. USA potrebuje poistiť svoje hranice... zvýšiť kontrolu prac. miest, vystavať nové bariery na zamedzenie ilegálneho prechodu hraníc. Tohto roku sme zamýšľali zdvojnásobiť počet agentov Hraničnej polície"
(Tu sú podľa Fidela tie "nové pracovné miesta", ktoré chce Bush vytvoriť. Tiež si neodpustí poznámku, že počas 30-ročného trvania Berlínskeho múru zomrelo pri pokuse o jeho ilegálne prekročenie oveľa menej ľudí, ako pri pokusoch o prekročenie mexicko-amerických hraníc. Minimálne 500 osôb každý rok)

"V Afganistane, Spojené štáty, naši spojenci z NATO, a 15 pridružených krajín pomáhajú afgánskemu ľudu obrániť svoju slobodu a rekonštruovať ich krajinu."

"Iracký ľud si rýchlo všimol, že sa udialo niečo dramatické. Tí, ktorí sa báli, že ich USA opustí, videli desiatky tisíc vojakov prichádzajúcich do krajiny, videli naše jednotky, ako sa presúvajú do ich susedstva, ako vyháňaajú teroristov a ostávajú strážiť, aby sa nepriateľ nevrátil. Naši vojaci a civilisti vychádzajú spolu v Iraku veľmi distingvovane, a spomínaní vojaci počítajú s vďakou celej krajiny."

Fidel na záver svojho blogu, v ktorom tentokrát hovoril G.W.Bush, pridáva iba krátku poznámku - "Dúfam, že som to všetko napísal s chladnou nestrannosťou".


**************
reklamný break
**************
"Prečo si vážim Miloša Bubána"
Acfimel som po prvý krát vyskúšal potom, čo som v televízii zachytil Miloša Bubána, sympatického moderátora a lekára v jednej osobe, ako ho odporúča. Skúsil som.
Probiotické kultúry blahodárne zapôsobili na môj organizmus, a odvtedy ho nevynechám ani jeden deň.
**************
koniec breaku
**************

Sloh na tému "Prečo si vážim Claudiu Schiffer" písať nebudem. To už radšej niečo ako "Prečo si vážim Anouk Aimée ", to je iná Pani.

Ešte tak napísať "Prečo si vážim Bohumila Hrabala", ale má to význam, písať takéto eseje v krajine, kde sa s vami každý baví len o hypotéke, a nikoho netrápi, že knihy od Milana Kunderu sa u nás už pomaly ani neprekladajú?Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Sama Marca

Kočner je nová Gorila, ktorá pozýva na námestia (píše Samo Marec)

Nejde o Fica ani Šefčoviča. Pravdepodobne sa toho dozvieme ešte omnoho viac.


Už ste čítali?