Horšie to už byť nemôže

Autor: Jan K. Myšľanov | 5.2.2008 o 13:25 | Karma článku: 7,25 | Prečítané:  2631x

Online spravodajstvo, ktoré nie je doplnené videosprávami, môžeme už dnes považovať za niečo, čo zaspalo dobu. Málo dynamické, odsúdené na zánik. Netýka sa to denníka SME. Ten je v tejto oblasti na slovenské pomery nadštandartom, o ligu vyššie ako konkurencia. Pokiaľ sa nemýlim, je aj jediným, ktorý má vlastný tím pripravujúci "obsah", teda video. Doplňujúce videa k rozhovorom Karola Sudora sú podľa mňa veľmi príjemným doplnením textu. "Týždeň vo svete" od Tomáša Hudáka sa pomaly dostáva do formy. Zaujmú aj komentáre pána Schutza, aj keď s tým čo v nich rozpráva nemusím súhlasiť. * Na celom projekte SME TV ma udivuje len jeden fakt. Prečo politické udalosti komentuje literárny vedec a predseda strany OKS, pán Zajac?

Svoj názor na Občianskú Konzervatívnu Stranu a na dôvody jej neúspechu som tu už opisoval.
Politická strana, ktorá zo všetkého najviac obhajuje slobodu rozhodovania a "voľný trh", ktorý bez vonkajších zásahov všetko zariadi a rozhodne o tom, kto je úspešný a kto nie, má podľa tejto definície sama kapitálny problém.
Voľný trh (respektíve slobodne sa rozhodujúci voliči) im v dvoch po sebe idúcich voľbách dali najavo že o takýto "produkt" nestoja. Volebné výsledky 0,032% v roku 2002, a 0,027% v roku 2006 by pre mnohých boli jasným signálom k ukončeniu trápenia.
Strana OKS ide ďalej, na čo má samozrejme právo. "Voľný trh" môže ignorovať kto chce, o nič predsa nejde. Ako argumentujú jej členovia, "svoju činnosť si financujú sami, tak čo"? Nič. Majú sväté právo pokračovať, o tom naozaj nikto nepochybuje.

Nepíšem to v snahe spomínanej strane z ich preferencií ešte ubrať, ani preto, aby som im robil negatívnu reklamu. Za volebné výsledky politckých strán predsa nemôžu nejakí nepodstatní blogeri, alebo dokonca voliči. Môžu zato samotní členovia strany, nikto iný.
*

Dnes som si v SME online pozrel videokomentár pána Zajaca, predsedu OKS, "Príbeh o troch nedôveryhodnostiach Slovenska". Obsah komentovať nebudem, ale konečne sa dostávam k veci.

Neviem pochopiť, prečo ho denník SME berie ako komentátora.
- Percentá jeho strany tým dôvodom nebudú.
- On sám nie je politológ, ale literárny vedec.
- Fakt, že ide o predsedu politickej strany, asi bude dôvodom len ťažko. Nepamätám aby politické udalosti v SME bežne hodnotil predseda nejakej inej politickej strany.
- Po prečítaní diskusie k jeho videokomentáru je jasné, že dôvodom nebude ani bezhraničný obdiv od čitateľov SME.

Nech sa akokoľvek namáham, na dôvod - prečo ako komentátor práve pán Zajac? - prísť neviem. Možno mi to niekto v diskusii vysvetlí.
*

Ešte jedna poznámka k imidžu strany OKS.
Byť jej členom, navrhol by som prijať hocikoho, ale naozaj hocikoho, aj takého, kto aspoň raz niekde v encyklopédii čítal definíciu slova "spin doktor". Jemu by som dal voľnú ruku, a členom strany by som vyslovene zakázal mu do toho zasahovať. Poškodiť už naozaj nemá čo. Horšie to už byť nemôže.

Absolútne nesúvisiaci link: Althea & Donna - Uptown Top Rankin
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prešov bude po výbuchu plynu hľadať odpovede, panelák prezrie statik

Výbuch neprežilo najmenej päť ľudí, ich počet sa pravdepodobne zvýši.


Už ste čítali?