Strana OKS - najväčší zástanca ľudských práv v našej hemisfére.

Autor: Jan K. Myšľanov | 18.3.2008 o 16:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3895x

Zvykli sme si na nich. Politickým vplyvom na Slovensku síce trpaslíčia, ale prítomnosťou a priestorom ktorý v slovenských mienkotvorných médiách zaberá priam obria strana. Aj napriek dvom voľbám, v ktorých Občianskej Konzervatívnej Strane občania dali dosť jasne najavo, čo si o ich štýle politiky myslia, a kam ich názory a agenda patrí, sa strana nevzdáva. Tento ukážkovy dlhoročný "projekt prepadák", sa aj napriek tomu, že propaguje "voľnú ruku trhu, ktorá si vyberie kvalitu" (čo sa strane OKS v dvoch voľbách po sebe nestalo), svoju vlástnú tézu neguje, trh nie a nie opustiť, a ako slimák sa ďalej tlačí dopredu. Na slizkej stope, ktorú v naších médiách nechávajú, som si práve prečítal, že "vyšli do útoku za ľudské práva".

To, čo robí čínsky komunistický režim už desiatky rokov s odbojom v Tibete je niečo neprípustné. Určite je to kauza, ktorú treba odsúdiť, a Tibetu vyjadriť podporu všetkými možnými spôsobmi.

Manifestácia pred Čínskou ambasádou v Bratislave, ktorú organizuje OKS, ale považujem za totálny výsmech ľudských práv od ľudí, ktorí sú práve naopak, zodpovední za ich porušovanie po svete a za vulgarizáciu celej veci.
*

OKS a jej lídri, ako pán Šebej, patrili medzi najhlasneších podporovateľov invázie do Iraku. Hordy PR článkov, ktoré ju mali ospravedlniť, a teda ospravedlniť aj porušovanie ľudských práv civilistov, ktorých v Iraku dodnes zahynulo cez 80 tisíc, tento člen OKS chŕlil ako na bežiacom páse. Tragikomicky obhajoval inváziu a neexistujúce dôvody na ňu ešte aj vtedy, keď to prestali robiť aj jeho americkí priatelia.
V celej tej záplave poloprávd a demagógie popísanej o Iraku sa o ľudských právach akosi taktne mlčalo. Mlčala celá OKS, pretože mlčal ich veľký vzor, idol, partner, sponzor. Taktne.

Podobná stuáciu, kde OKS používa dvojaký meter na dodržiavanie ľudských práv je v otázke Izrael - Palestína.
Tendenčné a demagogické články lídrov OKS, uverejňované zväčša v .týždni, ale aj v SME, či predtým v Domino Fóre, vás pomaly dokázali rozplakať, a po ich dočítaní ste si priali, aby boli Palestínčania vymazaní z mapy sveta.
Samozvaný "bezpečnostný analytik" Šebej sa pohral s písmenkami, aj s emóciami, a vytváral mýtus o úplne nevinných Izraelčanoch, a najagresívnejších beštiách na svete, Palestínčanoch.
V jeho mýtoch sa ale o porušovaní ľudských práv Palestínčanov, napríklad v koncentračnom tábore v Gaze, nedočítate nikdy.
Tabu. Taktne sa po tom mlčí, presne ako o ľudských právach civilistov v Iraku, alebo v iných regiónoch, kde má "strategický partner a idol" svoje záujmy a presadzuje ich ako sa mu chce.
Dodajme, že taktne mlčia aj ostatní salónni intelektuáli "projektu prepadák", cítiť tam súhru, to im treba priznať.

Podobný príklad je Guantanámo, proti ktorému sa OKS takisto neprotestuje, a z vyššie uvedených dôvodov ani nebude, pretože ako poslušný psík nebude hrýzť ruku, ktorá mu hádže kostičku.
Ruku s kostičkou, na ktorej je napísané "Guantanámo" ale nikdy nepohrýzli ani ďalší dva spoluorganizátori protestu "za ľudské práva", a to nadácia Pontis, a Človek V Ohrození. O ich dvojakom metre v ľudských právach som písal nedávno. Guantanámo pre nich neexistuje. Jednoducho na ich web stránkach nenájdete o niečom takom ani zmienku. Zvláštna selektivita. Presne v zmysle hesla "len nepokrýzť tú ruku, čo nám hádže kostičku".
(Ešte predtým, ako sa rozhodnete komu dáte svoje 2% z daní, prosím prečítajte si tento článok . Je v ňom bližšie popísané, kto financuje Pontis, a aké sú ich aktivity v skutočnosti).
*

Protest spoluorganizuje aj Amnesty Internacional.
Tá, na rozdiel od spomínaných troch pokrytcov má morálny kredit, a o ľudské práva vo svete sa naozaj skutočne zaujíma. Ich nápad, spojiť sa so spomínanými pokrytcami nebol najlepšou myšlienkou.

Šťastím Slovenska je, že práve tento národ, ktorý členovia OKS po svojom znásobenom neúspechu označujú ako taký, ktorý "ešte na politiku OKS nedozrel" ich dvojaký meter, ktorý na demokraciu a ľudské práva používajú, jednoducho prekukol.
Dostať sa z toho, bude pre túto skupinu nemožné, aj keby sa fondy, granty, či príspevky v nadáciách strojnásobili.
Morálny kredit sa kupuje len veľmi ťažko. Možno ľahšie v Amerike, ale nie na Slovensku.
*

Avizovaná manifestácia proti okupácii Tibetu pred čínskou amabasádou, ktorú OKS spoluorganizuje podľa mňa len zapadne do schémy "projekt prepadák".
OKS opäť raz dokáže, že aj akciu, na ktorej by sa inak zúčastnilo množstvo ľudí, dokážu svojou "spoluorganizáciou" pochovať.
Presne ako sa im to podarilo 17. Novembra 2007.
Zmedializovaním správy, že OKS je spoluorganizátor, sa akcie, ktorá sľubovala 5-tisícovú účasť, nakoniec nezúčastnilo ani 500 ľudí. Výkon hodný názvu "projekt prepadák".
*

Aby to nevyznelo, že tu budem OKS len kritizovať, a nedám žiaden návrh ani riešenie, jeden predsa mám.
Aj napriek tomu, že na trhu politických strán ako produkt prepadli, stále majú zdroje. Tie by mali uvoľniť, a nejaká šikovná marketingová firm by im mala vyrobiť pár tisíc papierových-kartónových "demonštrantov", ktorí budú v životnej veľkosti, a budú schopní samostatne stáť.
Stačí ich potom na nejakú ďalšie "akciu prepadák" ktorú budú organizovať doviezť, pekne rozložiť po celom námestí, a výsledok je super.
Ešte jeden tip.
Pri správnom zvolení objektívu kamery, a dobre spravenom nízkom "nájazde" ponad hlavy manifestantov, sa dá efekt ešte zvýšiť, a bude to vyzerať akoby manifestovalio celé Slovensko.
Súdruhovia z OKS, hurá do práce!Súvisiace linky:
Edo Chmelár: Slobodu pre Tibet... a pre Havaj


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prešov bude po výbuchu plynu hľadať odpovede, panelák prezrie statik

Výbuch neprežilo najmenej päť ľudí, ich počet sa pravdepodobne zvýši.


Už ste čítali?