Postavím vodu

Autor: Jan K. Myšľanov | 4.11.2005 o 6:47 | Karma článku: 10,15 | Prečítané:  3032x

Postavím vodu na kávu, mravcom na kuchynskej linke nakvapkám pár kvapiek medu, a skontrolujem, či si Dionaea Muscipula, alias mäsožravá rastlina, chytila nejaký hmyz. Nechytila. Prihodím jej nejakeho mravca, a zapínam počítač. *

Aj napriek VÝRAZNEJ značke výrazne nahryznutého jablka, štartuje pomaly.
Využívam to, a ešte predtým, ako si na mojích troch e-mailoch prejdem virtualnu poštu, schádzam na prízemie. Cestou stretávam vrátnika, ktorý mi psa ešte stále neotrávil, a otváram naozajstnú, nevirtuálnu poštovú schránku.

Vyťahujem z nej nepriesvitnú igelitovú obálku, ktorú Komora zubných lekárov zo Sao Paula poslala pani A.F., alias bývalej podnájomníčke bytu, ktorý teraz prenajímam ja. Bez toho, aby som ju otvoril, viem čo je vnútri. Nová zubná kefka.
Obálku s cudzím menom, a so zubnou kefkou značky Colgate professional, (s anatomickou rúčkou, a „extra kompaktnou hlavicou“), šuchnem pod tričko tak, aby to vrátnik, ktorý mi ešte stále neotrávil psa, nevidel.
Komora zubných lekárov, so železnou pravidelnosťou, posiela svojím členom zubárom zubné kefky zadarmo. Každé dva mesiace. Kefky, ktoré ešte len prídu na trh, a ktoré majú zubári prefesionáli otestovať, a následne ich vám, nositeľom zubného kazu, odporučiť/nanútiť (vybrať podľa uváženia).
Zubná kefka v poštovej schránke, je ukazovateľom času. Prešli dva mesiace.

Vrie voda na kávu, a tak siahám po krabici s filtrami.
Ďalší signál času. Ešte pravidelnejší, ako zubná kefka v poštovej schránke.
Kávových filtrov je v krabici presne 30.
Ako dní v mesiaci. Ďalšia krabica filtrov, ďalší mesiac.
To, že je ďalší, je v pohode. Ide len to, aký bol.

Hmm.. bol v pohode.
Dal som dokopy 30 minút prezentačného videa pre jedno divadlo (úryvok máte tu, a ďalší, 1 min. je tu). Ďalšie video-spamy vychŕlim hneď, ako blog.sme dá do prevádzky videoblog.
Neanonymná spamistka Maia, mi poslala serióznu verziu slovníka slovenských nadávok.
Slovník ma svojím precíznym spracovaním potešil.

*
Príklad:

j*bačka, y, čiek, ž.
– 1. súloženie (A keď budem zväzáčka, ej to bude j.!)
– 2. krásavica, pohlavne príťažlivá žena (Vyrástla z nej taká j., že len pri púhom pomyslení, sa všetkým slinky zbiehali.)

koniec príkladu
*

Sadám si k počítaču.
Vo virtuálnej poštovej schánke otváram odkaz z fakulty. Seriózny e-mail, venujúci sa ešte serióznej téme. Bezpečnosť.
E-mail je hromadne zaslaný všetkým žiakom…

-------------
"Prezado Aluno,

Venho informar que há um grupo de assaltantes atuando nas esquinas da Primeiro de Março com a Rua da Alfândega e com a Presidente Vargas. Alguns de nossos alunos já foram assaltados…"
-------------
Subject: Bezpečnosť

„Vážený žiak,
informujeme ťa, že na rohu ulice 1.Marca, s ulicou Alfandega a Presidente Vargas, (teda na ulici kde je škola), pôsobí ozbrojená skupina, ktorá prepadla už niekoľko naších študentov…
.. o spoluprácu sme už požiadali políciu, a nad vchod sme umiestnili silný reflektor… zároveň žiadame všetkých študentov, aby zo školy vychádzali v skupine.
S pozdravom
Vedenie.

No, aj keď nejde o VUML - Večernú Univerzitu Marxizmu Leninizmu, vyučovanie začína o 18:00 a končí po 21:00.
Za posledných 10 dní priamo pred školou prepadli štyroch študentov, ale fakt, že mi to posiela e-mailom samotná riaditeľka, mi na kľude nepridáva.

Doslova sa núka použitie odvodeného tvaru od spomínaného slova J*BAČKA.
"Ja to j-m!"
Presne tak, ako to pri poslednej debate na spomínanú tému „bezpečnosť“ povedal spolužaik L.K.N., zo Salvador de Bahia, ktorého pred štyroma rokmi uniesli. Rodičia ho majú radi, zaplatili, a tak si dnes robí „VUML“, a j-e na to!

Záverom len dúfam, že na ten „slovník - lingvistické okienko“, ktoré je k stiahnutiu napravo hore, v rubrike „ČO PRÁVE ČÍTAM“, nemá niekto autorské práva, a nebude ma chcieť za jeho verejné rozširovanie doj-ť!

*-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Správa o stave republiky: Vládnu nám Fekišovce (píše Samo Marec)

Mali plné ústa rečí o boji proti papalášom, ale pri prvej príležitosti sa sami papalášmi stali.


Už ste čítali?