reklama
Miesto pre vašu tvorbu. Staňte sa súčasťou komunity
Jan K. Myšľanov

Jan K. Myšľanov

Bloger 
  • Počet článkov:  142
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSFT s.r.o.videoblog2008200720062005s OKS na večné časy a nikdy inzúrivá fikcia

reklama

2007

Diego Maradona: “Celým srdcom som s ľudom Iránu..“

Jan K. Myšľanov

Diego Maradona: “Celým srdcom som s ľudom Iránu..“

Už niekoľko dní je v Argentíne veľká diskusia, a dôvodom výrok Diega Maradonu. „Už som spoznal Fidela aj Chaveza, ešte mi chýba spoznať Vášho prezidenta. Chcel by som spoznať Ahmadinejada“, povedal Maradona po futbalovej show iránskemu obchodnému zástupcovi, najvyššiemu predstaviteľovi Iránu v Argentíne. Iránskemu ľudu jeho prostredníctvom daroval svoj dres, a do kamery pridal ešte odkaz: „Z celého srdca som s Iránčanmi, hovorím to, lebo to tak cítim, som s ľudom Iránu“. Židovská komunita v Argentíne, po USA druhá najväčšia na americkom kontinente, okamžite negatívne zareagovala. „Ako si to len mohol dovoliť?!“

  • 29. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 086x
  • 187
Fidel Castro bloguje

Jan K. Myšľanov

Fidel Castro bloguje

Blog Fidela Castra, ktorý uverejňuje kubánsky denník Gramna sa nevolá sa Blog, ale „Reflexiones del Comandante“, niečo ako „Veliteľove úvahy“. Na Slovensku som sa zvykol, že zámerne dezinformovaná slovenská verejnosť, hlavne tá mladšia, si pri mene Fidel Castro predstaví to najväčšie zlo na svete. Niektoré mladšie ročníky majú nevysvetliteľný tik pri slove KUBA, a to bez toho, aby o Fidelovi, alebo Kube vedeli niečo viac. Väčšina z nich nevymenuje ani tri kubánske mestá. O čom teda úvahy El Comandante Fidela sú?

  • 27. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 899x
  • 114
Tragédia šéfredaktora Trendu, Rada Baťa.

Jan K. Myšľanov

Tragédia šéfredaktora Trendu, Rada Baťa.

Šéfredaktor Trendu Rado Baťo bloguje. Podľa názvov jeho článkov je zrejme, že ide o monotematický blog, ventilujúci frustráciu autora z povolebnej traumy slovenskej pravice. Nič nezvyčajné, veď z podobných pohnútok začalo blogovať množstvo ľudí aj tu, na blogu SME. Šefredaktor Trendu je predsa len výnimočnejší, má štýl. Monotematickí „antifico-blogeri“ sa od neho majú čo učiť. V čom teda spočíva jeho tragédia? *

  • 21. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 7 534x
  • 81
Udalosť roka - Ako smrdí síra v OSN

Jan K. Myšľanov

Udalosť roka - Ako smrdí síra v OSN

Asi pred rokom som pracoval na programe Highlites 2006, ktorý vysielala Markíza a moderoval Rozboril. Podľa reklamy "Najväčšie a najšokujúcejšie udalosti uplynulého roku 2006!".. Bolo to o ničom, ako všetky podobné programy. Jediná osoba, ktorá tam bola naozaj úchvatná, bola pani Vilma Jamnická.. * Tohto roku sa podobných show nezúčastním, ale predsa ma napadlo, že jedno video, ktoré podľa mňa patrí medzi "THE BEST OF" by som tu rád dal. Je to vystúpenie Huga Chaveza v OSN, kde Georgea Busha označil za diabla, po ktorom ostal v OSN zápach síry. Odporučil Bushovi psychiatra, a komentoval vojnu Izraelu voči Libanonu, Inváziu v Iraku, v Palestine, či zasahovanie USA do iných štátov..

  • 19. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 1 855x
  • 31
Nespravodlivý svet a Modrí Khméri

Jan K. Myšľanov

Nespravodlivý svet a Modrí Khméri

Paralelepípedo je jedno z najdlhších slov v portugalskom jazyku. Dá sa preložiť ako „rovnobežnosten“ - štvorboký hranol, ktorého podstavou je rovnobežník. Ďalší význam je aj aj "dlažobná kocka". O tom našom, slovenskom „Hranolovi“, je tu na blogu SME kopec článkov každý deň (a vidím to tak, že bude minimálne ešte dalších 6 a pol roka), ale… Štvorboký hranol!? Dlažobná kocka to je tá klasická. Niekedy z nej stavali cesty, a tá kocka sa dnes dá z tej cesty celkom ľahko vybrať a použiť. Napríklad keď sa práve nachádzate v nejakej demonštrácii, a máte silnú potrebu hodiť si. Asi jeden z dôvodov, prečo tie kocky postupne nahrádza asfalt. Nie, nejdem tu dávať múdre rady k manifestáciam, ani tu nezverejním návod, ako sa vyrába molotov koktail.

  • 18. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 1 889x
  • 89
reklama
:: video - Dzurinda a Ujo Nikolaj ::

Jan K. Myšľanov

:: video - Dzurinda a Ujo Nikolaj ::

Ujo Nikolaj je politológ. Komentátor, ani o trochu horší, či menej nezávislý, ako naše komentátorske špičky, páni Schutz, Leško, Hríb a ďalší. V krátkom 1-minutovom videu tento skúsený politológ reaguje na niektoré výroky pána Dzurindu a jeho spolustraníkov Mikloša a Kukana.

  • 15. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 685x
  • 57
Dávam Dzurindovi mesiac…maximálne dva.

Jan K. Myšľanov

Dávam Dzurindovi mesiac…maximálne dva.

Osobne si to myslím už dávno. Prítomnosť Mikuláša Dzurindu na slovenskej politickej scéne je pre ňu asi takým prínosom, ako prítomnosť antiradaru v Trabante. Fakt, že si to už začínajú uvedomovať aj jeho vlastní voliči a sympatizanti ma v tom len utvrdil. (R. Štrba - Pán Dzurinda, odstúpte!)

  • 13. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 3 166x
  • 81
Bratia a sestry, Degenerujte!

Jan K. Myšľanov

Bratia a sestry, Degenerujte!

Krátka správa v tlači. Poslední dvaja vojaci slovenských okupačných vojsk v Iraku sa vracajú na Slovensko. Konečne! Osemdesiatim tisícom mŕtvych irackých civilistov to môže byť jedno, ale lepšie neskôr ako nikdy. Od júna 2006, kedy som na blog napísal Okupačné vojská – Čelom vzad! , ako reakciu na stiahnutie slovenských vojakov z Iraku, sa zmenilo len pár vecí.

  • 12. dec 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 257x
  • 147
Nech žije Republika!

Jan K. Myšľanov

Nech žije Republika!

Juan Carlos de Borbon, kráľ Španielska, je na ich domácej politickej scéne len neškodná figúrka. Jeho kráľovská rodina stojí ročne španielskych daňových poplatníkov zhruba 10 miliónov eur, zatiaľ čo jej prínos je, okrem bulvárnych tém, takmer žiadny. Drahí paraziti. Sám Juan Carlos je známy tým, že neoplýva nadbytočnou inteligenciou. Vždy keď má predniesť nejakú reč k národu, tŕpnu všetci, aj tí, čo mu ju reč napísali. Bude schopný tých pár viet normálne prečítať? Dnes sa ale stal celosvetovou hviezdou všetkých spravodajských staníc. Stačilo k tomu pár slov: „Ty! .. Prečo už konečne nestíchneš!?“, ktorými chcel na summite ibero-amerických krajín v Santiago de Chile umlčať Huga Chaveza. *

  • 11. nov 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 325x
  • 97
Demonštrujúci pravičiar

Jan K. Myšľanov

Demonštrujúci pravičiar

Demonštrujúci pravičiar? Ide o jasný oxymoron. Spojenie slov protirečiaceho si významu, niečo ako zdravý nemocný, tučná anorektička, guľatá kocka. Myslel som si to až dodnes, kým som si v SME neprečítal článok ako "Príslušníci maďarskej poriadkovej polície zasahujú proti pravicovým demonštrantom slzotvorným plynom.." Zaujimavé. Na Slovensku "demonštrujúci pravičiar" oxymoron je, zatiaľ čo v susednom Maďarsku nie. V súvislosti s tým, že dnes Fico, Hranol, Robertko, Fickot, zmietol zo stola petíciu, pod ktorú sa podpísalo 160 000 občanov ma napadlo, čo by asi nasledovalo u susedov... Na našom krásnom Slovensku zajtra do ulíc nevýjde ani noha, ale kľudne sa stavím o malú kubánsku vlajku ktorú mam na stene, že zajtra tu na blogu pribudne aspoň 20 rozhorčených článkov.. a tá karma ako porastie.. *-))

  • 24. okt 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 1 627x
  • 34
reklama
Reportéri bez hraníc a "sloboda slova a tlače"

Jan K. Myšľanov

Reportéri bez hraníc a "sloboda slova a tlače"

Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc, ktorá presadzuje princíp „brániť slobodu slova a tlače“, disponuje rozsiahlou sieťou „novinárov“ v 130 krajinách. Má sídlo v Paríži a svoje správy o „väzeniach, vraždách, vyhrážaní a cenzúre tlače“ vydáva periodicky. V zásade sú však tieto správy nekoherentné a polemické. Na jednej strane sa sústreďujú na útoky proti vládam štátov, ktoré sú proti hegemónii kapitalistických potencií, na druhej strane na imperialistické štáty používajú len nesmelú a zľahčenú kritiku. Reportéri bez hraníc v jednej z posledných správ jemne kritizujú vládu Georgea Busha, ktorý „pod zámienkou národnej bezpečnosti zamedzil prístupu k informáciám“, ako ho ospravedlňuje Lucie Morillon, šéfka tejto mimovládnej organizácie vo Washingtone.

  • 18. okt 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 536x
  • 40
Nie Hlinkovi - manifestácia pred NRSR, 17. októbra o 10. hodine

Jan K. Myšľanov

Nie Hlinkovi - manifestácia pred NRSR, 17. októbra o 10. hodine

Dňa 17. októbra o 10. hodine môžete pred budovu Národnej rady vyjadriť nesúhlas s inštrumentalizáciou slovenskej histórie a so spochybňovaním protifašistickej doktríny. Neoľudácke politické sily nesmú určovať agendu Slovenskej republiky. Poslanci budú v stredu hlasovať o zákone, ktorý prizná Andrejovi Hlinkovi politické zásluhy o slovenskú štátnosť. Potom, ako Národnú radu vyzvalo viac, ako tisíc signatárov, aby kontroverzný zákon neprijímali, ako sa proti Lex Hlinka vyjadrila Evanjelická cirkev, Židovská obec, Zväz protifašistických bojovníkov a ďalšie organizácie, nadobudli poslanci presvedčenie, že problémom návrh nie je samotný Hlinka, ale jeho štatút „Otca národa.“ Keďže SNS nakoniec pohanský titul v druhej verzii z návrhu vyškrtla, poslanci považujú zákon za priechodný.

  • 16. okt 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 1 911x
  • 33
Jednoruký bubeník

Jan K. Myšľanov

Jednoruký bubeník

Októbrové ráno, zima a desať čakajúcich na zastávke MHD na Trnavskom Mýte. Pozeral som si na ošúchané špičky mojích tenisiek značky adidas, poctivo kúpených na trhu v Užhorode, a predstavoval si aká bude večerná párty. Išlo vlastne o malú oslavu, na ktorej sa namiesto pitia malo sedieť holou riťou v lavóre plnom vodky. Iný zažitok. Každý s vlastným lavórom.. Z čakajúcich na zastávke ma zaujal iba mladší pár vedľa mňa. On ničím nevýrazný typ vo výraznom obleku, ona extravagantne oblečená, či skôr vyzlečená, snažiac sa mu priamo na zastávke tlačiť vyrážky na čele. On chcel zastaviť taxi pretože meškal, ona chcela tlačiť vyrážky a počkať na autobus. Vo vzťahu bola jasne dominantnejšia. Kým prišiel autobus, stihla mu vytlačiť tie „s čiernym koncom“, aj tie ostatné. Na líci, nose a nakoniec aj tie malé, čerstvo zapálené po holení. *

  • 16. okt 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 670x
  • 16
Slovenský Zajac o slovenskom Chavezovi

Jan K. Myšľanov

Slovenský Zajac o slovenskom Chavezovi

Bola sobota, april 2006. Sedel som na chodbe súkromnej nemocnice Hospital Santa Cruz v Rio de Janeiro a s hlavou neprirodzene zaklonenou dozadu som ledva vnímal, ako mi zdravotná sestra pichá do žily najaku ukľudňujúcu látku. Bolesť v pľúcach mi znemožňovala dýchanie, atypický zápal pľúc ma odrovnal. Tak som si predstavoval koniec. Cítil som, ako odchádzam.. Ani nie mesiac predtým som zažil ozbrojený prepad v nočnom mikrobuse. Cestujúci pri dverách sa z ničoho nič postavil, a s revolverom v ruke zblízka namieril najprv na šoféra, potom na nás. Z jedneho metra som sledoval ošúchanú hlaveň starej pištole. Po polhodine jazdy von z mesta šoférovi prikázal aby zastal pri zvodidle, vypol motor a podal mu kľúče. Presvedčený o tom že nás postrieľa vedľa auta, som sa začal potichu modliť. *

  • 10. okt 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 775x
  • 133
Vaffanculo!

Jan K. Myšľanov

Vaffanculo!

Je to možné, aby kvôli nejakému blogu vyšlo do ulíc 300 000 ľudí? * * Ak ste si predstavili nekonečné množstvo článkov o Ficovi, zahlcujúcich blog SME, tak mate pravdu – nevyšiel by nikto. Niečo iné sa deje v Taliansku. Herec a komik Beppe Grillo si otvoril blog, začal písať o skorumpovaných politikoch, sudcoch, novinároch, a ich previazanosti. Viac ako 200 000 klikov denne ho robí najčítanejším blogom v Taliansku, a radí medzi 20 najnavštevovanejších na svete. Aj napriek tomu, že „Vaffanculo“, ako svoje hnutie nazval, je tvrdá nadávka, ktorou vás dotyčný posiela do p….

  • 30. sep 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 254x
  • 52
reklama
Vymením celé KDH za jedného Freddie Mercuryho

Jan K. Myšľanov

Vymením celé KDH za jedného Freddie Mercuryho

Umierajúce politické strany to majú ťažké. *

  • 21. sep 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 533x
  • 89
Nespokojní slováčikovia, Fico a čierna mágia.

Jan K. Myšľanov

Nespokojní slováčikovia, Fico a čierna mágia.

Blog SME je plný Ficových nevoličov a kritikov. Túto kategóriu som si pracovne nazval „nespokojní slováčikovia“ a zaraďujem do nej od tých, čo to majú ako stranícku povinnosť - J. Petrovič, O. Dostál, cez prispievateľov denníka SME - K. Sudor, až po ďalších zodpovedných občanov – S. Styk, M. Martinka, I. Surovčík, P. Horváth, M. Hospodár, M. Galbo a desiatky ďalších.. Situácia je patová. Blog SME je zahltený ich článkami proti premiérovi a jeho ministrom, a on napriek tomu veselo vládne ďalej, AKOBY NIČ. Na základe poznatkov brazílskej čiernej mágie zvanej MACUMBA, si spomínaným pisateľom dovolím navrhnúť riešenie. Je jednoduché a ani pri tom nepotečie krv. * Meno osoby, ktorej chcete poškodiť, chcete ju zlikvidovať, atď, je treba napísať na kúsok papiera, ten vložiť do úst živej žabe, a hneď nato jej zašiť ústa.

  • 25. aug 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 4 204x
  • 239
:: video - Ako USA napadli Brazíliu ::

Jan K. Myšľanov

:: video - Ako USA napadli Brazíliu ::

Brazília oznámila, že obnovuje svoj jadrový program. Okrem toho má veľa ropy, urán, a amazónsky prales (vraj plný vecí, o ktorých ani nevieme). Dôvodov na okamžitú inváziu USA je teda viac ako obyčajne. Tá prichádza práve keď je popularita amerického prezidenta historickom minime, a 70% američanov presvedčených, že v Iraku asi naozaj nerozosievajú tú, toľko omieľanú západnú demokraciu, ale niečo úplne iné... Majúc na zreteli, že v rokoch 1824 až 1994 USA uskutočnilo 73 vojenských invázií len v krajinách Južnej Ameriky, nás nejaký ten útok na ďalšiu z nich naozaj neprekvapí. * Utrime si penu z úst priatelia filmu, a prejdime k videu. Ide o dielo študentov publicistiky, uvedomujúcich si, že zaradenie Brazílie do strašnej "osi zla" je na spadnutie.. * V hlavnej úlohe: George W. Bush a US special forces. Vedľajšie úlohy: Donald Rumsfeld, Kondolííza Rajs, Arnold Schwartzenegger, Stallone alias Rambo, Jean Claude van Dame. Mihne sa aj Chuck Norris, Hugo Chavez, prezident Lula, a Maradona. Anglické titulky.Zvuk.

  • 11. júl 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 2 137x
  • 13
Rozumieš či nie, ty vajčiak?!

Jan K. Myšľanov

Rozumieš či nie, ty vajčiak?!

Prišiel ráno. Spam analyzujuci hlbokú pravdu. „Nikdy nesmieš zadržiavať vetry, lebo ti to vybehne cez chrbticu do mozgu, a odtiaľ prichádzajú tie nahovno nápady..“ * K dvom turistkám, zjavne modelkám, rozprávajúcim po španielsky na zastávke električky č.9 na Obchodnej som sa priblížil tak, ako to robím vždy. Bez toho, aby mali čo najmenšie tušenie, že ich idem odpočúvať. Odpočúvanie cudzích ľudí, tváriac sa že nič, je taký.. starý dobrý zvyk. Každý mamé svoju úchylku.. *

  • 30. jún 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 4 169x
  • 24
sea, sex and sun

Jan K. Myšľanov

sea, sex and sun

Prišli sme neskoro. V bare už bolo plno. Na pult v úzkej chodbe, vedúcej k ženskému WC, pred nás čašníčka položila dve pivá. Zmizla smerom k výčapu, pena na mojom veľkom pive pomaly klesala, a ja som sa v duchu tešil, ako dobre, že som zasa na Slovensku. Po niekoľkých rokoch.. ááá.. Pohár som si priložil k ústam, a privrel som oči. Pena sa mi dotkla hornej pery v momente, keď zaznel hysterický ženský výkrik, sprevádzaný smiechom: - POZÓÓÓR! POZÓÓÓÓÓR... IDE CECKAŇÁÁÁÁÁ!!

  • 5. apr 2007
  • Páči sa: 0x
  • Prečítané: 6 874x
  • 24
reklama
SkryťZatvoriť reklamu